تبریک غدیر

من برای هوشیاری و آگاهی می نویسم، فرا رسیدن ایام غدیر یادآور بیعت گرفتن رسول خدا(ص) بر جانشینی مولا امیرالمومنین علی (ع) است چگونگی ماجرا را از زبان های مختلف شنیده اید و می توان در مراجع کتبی و یا فضای اینترنتی بازیابی و مرور کرد اما نکات مهمتر در پیشینه این صحنه عظیم تاریخی و سپس آثار واقعی آن است که برای شیعیان هوشیار مرتضی علی وصی بر حق نبی مکرم باید متن درسی دینداری قرار گیرد.

می دانیم طبق روایات عالم ذر خداوند با پیامبران اولوالعزم و حضرت آدم رو به سخن می کند و از ایشان سوال می کند که آیا بر الوهیت من شهادت می دهید همگی می گویند آری و سپس در آن زمان و مکان از ایشان از خاتمیت حضرت محمد (ص)  سوال می کند آنها شهادت می دهند و در پس آن از ولایت مولا امیرالمومنین و اولاد معصم ایشان سوال می کند و آنها هم بر ولایت ایشان شهادت می دهند...

و باز می دانیم حضرت خاتم انبیاء در پس تبلیغ درون خانواده خود اولین مردی که به پیام ایشان ایمان آورد حضرت علی (ع) بودند و سپس حضرت پیامبر (ص) تصمیم به تبلیغ علنی گرفتند و اطرافیان را دعوت کردند و اطعام دادند حاضرین غذای سفره پیامبر را خوردند ولی موقع سخنرانی ایشان با همهمه و سر و صدا مجلس را بهم زدند و پیامبر جلسه را ختم فرمودند و باز برای فردا دعوت کردند و اطعام نمودند و پس از آن به بیان و معرفی رسالت دین خاتم الهی پرداختند و در همان جلسه بود که حضرت ابالقاسم مصطفی احمد (ص) فرمودند: برای هر نبی وصی و وارثی و برادری است و علی (ع) وصی من و وارث من و برادر من است.

و می دانیم که در تفسیر آیه 15 سوره یونس قرآن وَإِذَا تُتْلَى عَلَیْهِمْ آیَاتُنَا بَیِّنَاتٍ قَالَ الَّذِینَ لاَ یَرْجُونَ لِقَاءنَا ائْتِ بِقُرْآنٍ غَیْرِ هَـذَا أَوْ بَدِّلْهُ قُلْ مَا یَکُونُ لِی أَنْ أُبَدِّلَهُ مِن تِلْقَاء نَفْسِی إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا یُوحَى إِلَیَّ إِنِّی أَخَافُ إِنْ عَصَیْتُ رَبِّی عَذَابَ یَوْمٍ عَظِیمٍ  ائمه معصومین (ع) فرمودند که این مشرکین بودند که به پیامبر می گفتند یا قرآن دیگری بیاور و یا این علی را عوض کن! که خداوند هم پاسخ فرمود که    و هنگامى که آیات روشن ما بر آنها خوانده مى‏شود، کسانى که ایمان به لقاى ما (و روز رستاخیز) ندارند مى‏گویند: «قرآنى غیر از این بیاور، یا آن ((علی)) را تبدیل کن! (و آیات نکوهش بتها را بردار)» بگو: «من حق ندارم که از پیش خود آن را تغییر دهم؛ فقط از چیزى که بر من وحى مى‏شود، پیروى مى‏کنم! من اگر پروردگارم را نافرمانى کنم، از مجازات روز بزرگ (قیامت) مى‏ترسم!»

و هر چند که در روز غدیر حضرت رسول گرامی اسلام با بیان خطبه ای بلند به این تاکید کردند و از آینده هم فرمودند که از فرزندان علی است که مهدی نام دارد و می آید و جهان از عدل و دا پر می کند و دین خدا را تحقق می بخشد و بخش اعظمی از خطبه غدیر به توصیفات مهدوی نبی مکرم تعلق دارد ولی باز آن شد که نمی بایست می شد تا یکایک فرزندان این وصی بر حق را به خک خون کشیدند و به هم تبریک گفتند توجه کنید به حدیث قدسی زیارتنامه عاشورا که خدواند به رسولش امانت داد تا به دست امام سجاد رسید که در متن آن می خوانیم اللهم ان هذا یوم تبرکت به بنو امیه ... و ایشان با صحنه آرایی های خائنانه در سقیفه امت اسلام را از دین حنیف دور ساختند و از پیام حق غدیر جدا ساختند و امت اسلام را از معرفت به علی و اولاد بر حق او دور ساختند، اینکه امروز نیز می بینید جمعیت کثیری از امت اسلامی به دین علی پایبند نیستند و شیعه در شمارش ارقام در اقلیت است و در صحنه های مبارزاتی جهانی نیز آسیب پذیر شد به دلیل خیانت این ملعونین سقیفیان است که در زیارت عاشورا مورد لعن و نفرین هستند....خدایا ظهور موعود انبیاء و مخصوصا منظور پیامبر اکرم در روز غدیر حضرت اباصالح المهدی را نزدیک بفرما و به ما کمک کن تا در عصر غیبت و ظهور ایشان خادم حضرت معزالمومنین المستضعفین باشیم. سخن گفتنی بسیار است ولی من همین کم را فقط برای هوشیاری و آگاه سازی نوشتم.

/ 2 نظر / 14 بازدید
زهرا

سلام (سیب سرخ آفرینش ، وارث پیغمبران قامتش رعنا و نامش روشنی بخش جهان نام او تنها یکی دارد به نام نامیش این علی هم وارث و هم جانشین هم طاعتش چون انبیاست. عید غدیر بر شما و همه روشنگران عالم تشیع مبارک باد . همواره قلمتان و قدمتان غدیری باد .) اللهم عجل لولیک الفرج

راضیه

عیدتون مبارک قصه سقیفه سخت دردناکست ... میتوان کربلای دیگر از ان ساخت عجبا بر امت پیامبر ... کجا نا اهلی کوفیان به پای نا اهلی بعض صحابه پیامبر می رسد ... شروع کربلا از سقیفه ست ... استاد ! منظورتون از لینکهای حاشیه وبلاگ همین وبلاگ ست؟ ... اخر ماشالله سه تا وبلاگ دارید ! لینکهایی که به نام تا قیام قائم (عجل) ثبت فرمودید؟