اتمام حجت مادر (س) در مسجد

سخنان مادر حضرت مولاتنا فاطمه زهرا در پاسخ به اولین ظالم به حق رسول خدا و غاصب خلافت و مناصب و ارثیه ایشان که خداوند لعن و عذاب او و همدستانش را تا روز قیامت بیافزاید.

سیده دو عالم با اتمام سخنان بی منطق او در حالی که نگاه نافذ و منتقدانه خود را در میان مردم می گرداندند، خطاب به آنها فرمودند:

ای مردم، برای شنیدن گفتار بیهوده شتاب می کنید و کردار زشت و زیانبارتان را نادیده می گیرید، آیا در قرآن نمی اندیشید، "آیا بر دلهایشان قفل ها است؟" خیر، بلکه این اعمال زشت شما است که بر صفحه دل هایتان تیرگی کشیده و گوش ها و چشم هایتان را فراگرفته است. شما مآل اندیشی کردید و آیات قرآن را تاویل نمودید، به بد راهی رفتید و بد معاوضه کردید.

به خدا سوگند! تحمل این بار بسیار گران و سرانجامی مالامال از وزر و وبال در پیش دارید و هنگامی که پرده از کارهای تان کنار رود زیان این امر برایتان آشکار می گردد، "و از راه باطل چیزهایی آشکار می شود که هرگز به حساب نمی آوردند". و آنجا آنان که در راه باطل بودند زیان خواهید دید.

آنگاه دختر رسالت دیدگان الهی اش را به قبر رسول خدا دوخت و آنچنانکه پنداری او را در مقابل خود احساس می کند، فرمودند:

آنگاه که تو رفتی چه مشکلات و فتنه ها برخاست که اگر تو بودی مصیبت این چنین بزرگ نمی شد، ما همچون زمینی از باران گرفته شده تو را از کف داده ایم قومت به هم ریخت بیا و بنگر چگونه از راه بدر شده اند.

مردم کینه های درونی خود را آشکار کردند، چون تو رفتی و خاک قبر، تو را فرا گرفت مردم!!! به ما هجوم آوردند و مقام  ما را سبک شمردند، چون تو مفقود شدی تمام زمین غصب شد.

تو ماه درخشنده و چراغ افروز زندگانی ما بودی و کتاب های آسمانی بر تو نازل می شد.

جبرئیل با آیات قرآنی همدم و مونس ما بود، با رفتن تو خبرها از ما پوشیده شد.

ای کاش پیش از آنکه تو از میان ما می رفتی مرگ ما می رسید، چون تو راضی شدی مقدرات بین ما و تو جدایی افکند.

براستی ما مصیبت زده شدیم به دردی که هیچ صاحب اندوهی از عرب و عجم به آن گرفتار نشد.

/ 1 نظر / 25 بازدید
زهرا

(سلام بر فاطمه و دل شکسته اش سلام بر فاطمه و محسن سقط شده اش سلام بر اشک دیدگان فرزندان دل شکسته اش سلام بر دیدگان اشکبار علی غم پرورش سلام بر فرزندان پاک و اطهرش درود خدا بر فاطمه (س) و نور چشمانش و لعنت خدا بر همه ی ظالمین بر خاندان پیامبر (ص) اللهم عجل لولیک الفرج